Дніпро
Запоріжжя
Кам'янське
Львів
Хмельницький
Відомство напружує, що емітенти цих активів активно скуповують казначейські векселі — масштаби угод зростають, а контроль зникає.
Що сталося? Мінфін США дивиться на зростаючий ринок стейблкоїнів з побоюванням і явно бачить на його місці цифровий долар від ФРС. У звіті чиновники зазначили, що приватні емітенти стейблкоїнів активно скуповуються на казначейські облігації США (або T-bills). Ситуація явно напружує міністерство: хтось закуповується, а курси цифрової валюти Центрального банку поки що лише на папері.
У Namomente ми дбаємо, щоб курс на обмін криптовалюти залишався актуальним.
У великому звіті Казначейства на майбутній квартал стейблкоїни зайняли чималу частку. З'ясувалося, що за весь час емітенти цих монет скупили американських казначейських облігацій на 120 млрд доларів. Причому левова частка — 81 млрд — належить Tether, який підтримує найбільший стейблкоїн USDT, уже з капіталізацією в 120,5 млрд доларів.
Навіть сама компанія Tether раніше зазначала, що основа їхніх резервів — це ті самі казначейські облігації США. Вкладень у держборг у них стільки, що Tether посідає 18-те місце в списку інвесторів США, обійшовши навіть такі держави, як Німеччина та ОАЕ:
стейблкоїни стали важливою частиною крипторинку, виступаючи як цифрова «копія» фіата. Їх використовують більш ніж у 80% усіх угод. Найпопулярніший із них — USDT, з яким за 24 години прокручують близько 46 млрд баксів;
багато хто в криптосвіті та за його межами вважає, що такі «причеплені» до долара монети зміцнюють його самого, підвищуючи попит на казначейські векселі. Але у Мінфіну на це свій погляд — вони явно не в захваті від такого підходу;
у звіті не обійшли стороною і випадки, коли стейблкоїни втрачали свою прив'язку до долара або зовсім руйнувалися. Зв'язок стейблкоїнів із класичними ринками через ті ж казначейські векселі — це бомба уповільненої дії.
Якщо щось на кшталт USDT впаде, почнеться панічний розпродаж T-bills. Зараз стейблкоїни займають невелику частку на ринку цих векселів, але їхнє зростання може обернутися ризиками для T-bills, особливо під час чергових стрибків у криптосвіті.
У звіті пропонують, щоб США з часом замінили приватні стейблкоїни на цифровий долар під управлінням ФРС:
«Як колись наприкінці 1800-х приватні валюти поступилися місцем центральним, підтримуваним державою, так і стейблкоїни з часом повинні будуть поступитися дорогою цифровому долару для токенізованих транзакцій».
Щоправда, сама ФРС поки що не поспішає випускати цифровий долар. Багато політиків, включно з Робертом Кеннеді та сенатором Тедом Крузом, встигли розкритикувати ідею, вказавши на ризики відстеження і фінцензури. У поодиноких штатах, таких як Флорида і Північна Кароліна, він уже під забороною.
Дональд Трамп, якщо знову займе крісло президента після виборів 5 листопада, обіцяв зустріти в багнети ініціювання випуску цифрового бакса. У 2023 році конгресмени Ф. Хілл і Д. Ачінклосс уже намагалися просунути схожий законопроєкт — і, схоже, Трамп вирішив тримати цю лінію.
Прозорість — наше все. У нас немає прихованих комісій на обмін валюти або раптових переплат. У Namomente ви знаєте, за що платите.